Oralna patologija

Probijen korijen zuba1

tasha159

Poštovani,

prije 3 godine prilikom liječenja 6-ice, doktorica je probila korijente me poslala vaditi zub. Međutim promijenila sam doktora koji je uspio spasiti zub, ali me nedugo ponovno počeo boliti. U zub je stavljen lijek te sam naručena na kontrolu za 7 dana. Međutim primjetila sam da mi je meso iznad zuba dosta naotečeno i na dodir bolno, ali ako ne diram meso, zub niti ne osijetim. Očito se radi o nekom procesu unutar zuba. Da li da odem do doktora prije termina ili je to normalna reakcija?

Unaprijed zahvaljujem.

Prof. dr. sc. Dolores Biočina Lukenda, dr. med. dent.

Poštovana,
ako Vas boli, otiđite svom doktoru i prije zakazanog termina. Pitanje možete postaviti u rubrici-dentalna patologija i endodoncija u čiju domenu rada pripada. Hvala.