Oralna patologija

zubne erozije

amra

Na svim zubima mi se povlace desni tako da poprilican dio korijena ostaje otkriven. Na nekim zubima su ta mjesta jako osjetljiva na dodir i promjene toplo/hladno. Rekli su mi da se radi o eroziji i da je uzrok iz organizma, a ne mahanicki jer je zahvatilo sve zube. Molim vas da mi detaljnije objasnite o cemu se radi, koliko je ovo stanje opasno i kako da tretiram nastali problem. Hvala

Dr.sc. Suzana Brozović

Teško da to nije posljedica mehaničke, kemijske ili neke druge traume. Kakve erozije-da li je to dentin ili cement zuba. Dakle ne ide bez pregleda-specijalista parodontologije ukoliko bude bezuspješno javite mi se u ambulantu četvrtkom na Zavod za bolesti usta,Stomatološkog fakulteta.