Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

Aparatić i "umjetni" zub

dambolina

Postovani, imam sina od 8 godina koji je planiran za uzimanje otiska za izradu zubnog aparatica. Medjutim, slomio je donju jedinicu, pa ce tu morati ici nadogradnja. Interesuje me da li ce ovo stanje smetati aparaticu? Nadam se da razumijete pitanje happy Lijep pozdrav!

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Poštovani

U načelu ne bi trebalo biti nikakvih većih problema vezano uz ortodonciju i pomake zubi, iako su neke manje poteškoće moguće a iste ovise i o samom planu terapije.
Ukoliko je došlo npr. do loma koji je uzrokovao gubitak zubnog živca svakako se može očekivati i po neka komplikacija poput pojave koja se zove ankiloza (kad je zub jako srašten s kosti). Ukoliko se taj zub ne bude micao sukladno s ostalima tada treba potražiti neko drugo rješenje za njegov pomak...