Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

dječji ortodont

tamis

da li mi možete preporučiti ortodonta za dijete (8 godina) u zagrebu, koji radi preko hzzo-a?
hvala

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Poštovana
Svi su ortodonti su upravo oni koji od početka rasta i razvoja zubi igraju ulogu najboljeg savjetnika i koordinatora rasta žvačnog sustava Vašeg djeteta... a u Zagrebu je većina ortodonata ugovornih stoga predlažem da se konzultirate s nekoliko kolega pa sami odlučite koji Vam najbolje odgovara. Svaki kolega je specijalist i odgovor na pitanje koga preporučiti ne ovisi samo o stručnosti kolege već također i o samom osobnom doživljaju kako djeteta tako i roditelja. Kolega kojeg će te viđati redovno i s kojim možete uspostaviti najbolji odnos upravo je Vaš odabir.

glorija36

Poštovani,imam djevojčicu 11 godina i prilikom pregleda zubar joj je rekao da će morati nositi aparatić.Ona ima 4 trajna zuba gore i 4 dolje.Mene zanima da li ona može nositi aparatić ako ima još dosta mliječnih zuba ili moraju biti svi trajni.
Hvala

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ovisno o vrsti poremećaja u rastu i razvoju zubi i čeljusti ortodont odabire vrstu aparatića. Fiksni aparatići ponekad se koriste i u ranoj fazi mješovitog zubala dakle upravo u ovom slučaju koji navodite. Dakle ukoliko su u ustima prisutni prvi trajni kutnjaci i svi trajni sjekutići terapija se može provoditi fiksnim aparatićem i već u tako ranom dobuhappy