Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

Fiksni retainer prije ortodontske terapije

NuelaEva

Poštovani,
u gornjoj čeljusti desno mi nedostaje petica, a u donjoj lijevo šestica. S obzirom da nisam trenutno u financijskoj mogućnosti za ortodontsku terapiju, zanima me da li postoji mogućnost stavljanja fiksnog retainera na takve zube da ih se fiksira jer se pomiču, dok ne dođe vrijeme za fiksni aparatić.
Unaprijed hvala na odgovoru

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Uh promaklo mi je pitanje... Vaša pretpostavka potpuno je ispravna samo je pitanje da li je izvediva na dugoročno budući da se takovi retaineri ne mogu uvijek jednostavno i kvalitetno izvesti... Vaš opći stomatolog ili obližnji ortodont trebao bi biti u mogućnosti predvidjeti dalekosežnost i vijek takvog zahvata.