Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

gornja vilica

Sanja

Imam 29 godina.Moj problem je da mi je gornja vilica izbocena prema naprijed.Probleme imam jer ne mogu normalno usta da zatvorim , ne mogu da grizem na prednje zube . Vilica je izbocena 13 mm.
Moje pitanje je da li se moze vilica vratiti u normalan polozaj sa fiksnim aparatom , npr. da mi se izvade obe trojke pa da s time ima vise prostora za prednje zube ili je to zbog moje starosne dobi nije moguce nego ostaje mi jedino operacija gornje vilice i procedura ispravljanja koja traje do 3 godine .

dr. Aleksandar Gulin

Poštovana Sanja,

Pitanje da li se može rješiti 13 mm izbačaja samo ortodontski ovisi i o tome kakva je Vaša donja vilica i u kojem položaju u odnosu na ostale elemente koji čine lice te kakav je odnos mišića i mekih djelova lica.

Vrlo često je ipak korekcija kombinacija kirurške i ortodontske terapije.

Srdačan pozdrav,
Aleksandar Gulin, dr.stom.