Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

Hipodoncija i problmei vezani uz nju

Yesh

Imam 22 godine i nosim fiksni aparatic 9 mjeseci. Moj izvorni problem je hipodoncija pa su mi gornji zubi bili razdvojeni. Nadalje, moja ortodontica kod koje sam isla jos od skolskih dana ih je sve razdvojila pa sam sada kod privatnika i nosim fiksni. Pocela sam primjecivati da imam problema sa zagrizom. Rodila sam se sa donjom celjusti prema naprijed, no to je bilo korigirano. No hvata me strah da se to ne vrati u prvotno stanje i zanima me da li je to moguce. Zagriz mi je trenutno nejednolik, i kada otvorim usta primjecujem da je sa jedne strane vise otvoren nego sa druge. Isto tako kada zagrizem zubi od desne jedinice pa dalje na desnu stranu dodiruju donje zube, dok je na lijevoj strani prazan prostor izmedu istih. Ne znam u cemu je problem i kako je to fiksni aparatic mogao uzrokovati, te da li je aparatic uopce to uzrokovao, kako dolazi do te deformacije ili je to samo prolazni nus problem koji ce se rijesiti. Hvala Vam puno

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Poštovana... teško je govoriti o uzroku nejednakosti kad Vas uopće nisam vidio... pretpostavljam da je promjena koju primjećujete prolaznog karaktera i uzrokovana aktivnim pomicanjem zuba kojii u određenom trenutku ne idu simetrično i za isti iznos.... dakle, ukoliko se stanje ne popravi a već dođete do razgovora o skidanju aparatića onda to jasno nije situacija na koju trebate pristati, sve dok ste u aktivnoj terapiji i pogotovu ukoliko je to u prvim fazama svakako je moguće da povremeno nemate simetričan kontakt lijevo i desno .... srdačan pozdrav...