Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

kada vaditri umnhjjake?

enibadi

poštovani!

imam jako dobre zube, tako su govorili svi moji stomatolozi!

niti jedan još nisam izvadila.imam dosta popravljenih. imam 33 godine

prebacila sam se kod novog stomatologa koji mi je pregledao zube, rekao da je manje više sve ok ali da treba vaditi sva četiri umnjkaka kako u budućnosti ne bih imala problema. jedan umnnjak mi je zaista popravljen, iako ga i dalje osjetim, ali ovi ostali su po meni ok.

moj zubar kaže kako su umnjaci tu da bi se vadili?!

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Poštovana ...
S ortodontskog gledišta umnjaci se vade samo ukoliko predstavljaju potencijalnu smetnju ili prijetnju da će zbog nedostatka prostora stvoriti još veći nedostatak prostora u zubnom luku svojim izrastanjem. Ukoliko su već izrasli i nikoga nisu zasmetali nije ih potrebno ni vaditi. Da bi rješili svoju nedoumicu predlažem da svakako posjetite ortodonta i konzultirajte se o potrebi vađenja umnjaka u Vašem konkretnom slučaju.
S štovanjem...