Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

par pitanja u vezi lingvinalnog aparatića

borisinon

Zanima me da li je kod nošenja lingvinalnog aparatica potrebno dulje vrijeme terapije nego kod nosenja standardnog fiksnog ?Također me zanima da li postoje kakva ogranicenja pri ugradnji lingvinalnog aparatica, u slucaju malog razmaka između gornjih i donjih jedinica i dvojki ? npr. ako donje jedinice i dvojke idu prema van, pa su prislonjene na gornje jedinice i dvojke, u tom slucaju mi nije jasno kako bi se bravice mogle nalijepiti na gornje zube zbog nedostatka prostora. Konačno zanima me cijena, barem otprilike razlika u % izmedu lingvinalnog i standardnog aparatica sa keramickim bravicama ?

unaprijed zahvaljujem !

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Duljina trajanja terapije ovisi o potrebnim zahvatima više nego o vrsti aparatića. Opravdano Vas brine gdje će se bravice staviti ukoliko nema mjesta ali to je ujedno i komparativna prednost lingvalnog aparatića, tako da se pomoću takove smetnje u zagrizu sama nivelacija brže odvija. Dakle, nie problem već korist... A cijena... Cijena je varijabilna barem kod nas i ovisi o puno faktora no u svakom slučaju može se reći da je za oko 75% veća od npr. terapije keramčkim bravicama. Besplatni pregled i više informacija na 01/3703498.