Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

Kako do fiksnog aparatića?

rječina

Štovani, molim Vas, POMOZITE!
Moja je kći (16 god.) izgubila već dvije godine čekajući na pregled najprije kod jednog, zatim drugog ortodonta u Rijeci. Dobro je što se obojica slažu da joj treba fiksni aparatić. Loše je što niti jedan od njih ne želi prihvatiti se tog posla putem HZZO-a , iako imaju s njima sklopljen ugovor. Navodno HZZO ne isplaćuje potraživanja. U Rijeci radi još samo jedan ortodont koji ima ugovor sa HZZO ali prema riječima prve dvojice niti taj nam neće napraviti aparatić preko fonda.
U HZZO uredu u Rijeci nemoguće je doći do mjerodavne osobe koja bi me mogla uputiti što da činim.
Hvata me očaj: Nemam 2.500 eura koliko me traže privatno!!!!
Kćerka je sve bliža18toj godini kada više niti neće imati pravo na besplatni aparat.
Za sada to pravo još ima ali ga je nemoguće ostvariti. Kako da pomognem vlastitom djetetu?

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Nažalost ja Vam ne mogu dati potpuniji odgovor od kolega u Rijeci jer situacija je upravo takva kakvom ste je doživjeli i jedini pravi put je postaviti pitanje nekom službeniku HZZO a da Vas on uputi najbližem ortodontu u regiji koji Vas može primiti preko ugovora s HZZO om.