Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

krunica

imam puknutu peticu i ostao je samo korijen i zubarica mi je rekla da ce pokusat stavit krunicu na to,zanima me da li to boli,i jeli taj postupak dug

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Iako ovo nije pitanje ortodoncije odgovorit ću na njega jer nema specijalistike protetike u popisu specijallizacija!

Dakle, krunica je nadomjestak izgubljene krune zuba i svakako se preporuča pogotovo u slučajevima kao Vaš. Postupak izrade ovisi o preostalom dijelu zuba i samom pristupu. Može biti krunica na kolčić (kao stara i napuštena metoda u većini suvremenih praksi), zatim, izradpm individualne nadogradnje a zatim i krunice ili izradom konfekcijskim kolčićem pa krunica na tako izrađen "bataljak". u svim slučajevima oko 2 - 3 posjete stomatologu bile bi dovoljne da se izradi krunica. Budući da je zub već dosta razoren vjerojatno postupak ne može biti bolan.

srdačan pozdrav