Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

L3 problem

boston100

Imam L3 u čeljusti koji je izrastao,ali nije izašao. 2008 godine, u 6mj prvi puta sam bio na operaciji na kojoj su mi otvorili nepce,došli do krunice i postavili bravicu na nju . Prošlo je godina i 2mjeseca nakon čega sam opet bio na još jednoj operaciji gdje mi se ostranjivala kost oko zuba ( vjerojatno isto kao i prvi puta )

I dalje se zub ne miče,a ja sam sve manje uvjerenja da će i izaći. Pri zadnjem pregledu spomenuto mi je da ako ne izađe uskoro da ću morat na vađenje zuba.

Zanima me što Vi mislite o mojem slučaju, te jeste li se ikada susreli sa ovakvom situacijom.

Lp

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Sudeći prema navedenom očito je da imate problem sa visoko položenim očnjakom u kosti gornje čeljusti. Situacija ponekad zna biti komplicirana ali ne odustajte od namjere da ga izvučete i spremite u zubni luk. Osim navedenih procedura koje nazivamo kortikotomija danas se može posegnuti i za malo intenzivnijim metodama poput subluksacije i/ili distrakcije. Subluksacija znači kompletno mobiliziranje zuba na njegovom mjestu u kosti ali ne i njegovo vađenje nakon kojeg se intenzivno izvlači. Za ovu proceduru kao i za distrakciju trebate pronaći dobar tim oralnog kirurga i ortodonta te dosta strpljenja da bi procedura uspješno završila zubom u zubnom luku.