Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

mobilni aparatić

Nika000

bok. prije pola godine dobila sam mobilni aparatić. zanima me koliko se vremenski otprilike nosi taj aparatić.??
hvala..!

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Pitanje je dosta općenito i teško za odgovoriti jer odgovornost nošenja mobilnog aparatića uvelike varira od pacijenta do pacijenta. Ako već imaš aparatić onda treba znati da ga je potrebno nositi minimalno 16 sati dnevno i da se mora ići na redovite kontrole radi adaptacije aparatića. Iako osobno nisam pobornik mobilnih aparatića jer sustav nije ni približno pouzdan kao što su to fiksni aparatići, očekujem se da se male promjene koje on može napraviti dogode unutar dvije godine ukoliko se isti odgovorno nosi, ukoliko je taj apartić baš tebi potreban. Najboljji odgovor svakako može dati tvoj ortodont koji ti je i predao apartić, jer je on i isplanirao tvoju terapiju pa predlažem da ga jednostavno pitaš.