Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

mobilni aparatic

dante

Prije 12god (sa 18god) izvadio sam mlijecni zub, na mijestu ocnjaka. Potom sam kirurski i pomocu mobilnog aparatica izvukao taj zub napola (ostao je savijen na unutra), pa prestao da nosim aparatic. Sada bih da ga skroz ispravim. Bio sm kod ortodonta i on mi je dao mobilni aparatic koji se siri u sirinu pomocu nekog malog mehanizma, na nedelju dana, a istovremeno ima malu oprugicu koja gura pomenuti zub. Dal tako treba da bude? zasto se siri u sirinu? Koliko ce mi trebati vremena? Unaprijed hvala

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Nažalost ne mogu Vam odgovoriti da li je potrebno širenje jer ne znam koliko mjesta imate za trojku koju želite ispraviti u njen dobar položaj....
Isto tako mobilne naprave nisu adekvatno rješenje za kompleksne kontrole pomaka zuba a pogotovu jakih očnjaka... pretpostavljam da bi moj prijedlog bio da to napravite nošenjem fiksnog aparatića.... vrijeme trajanja ovisi o težini problema koju u ovom trenutku ne mogu procijeniti....kontrolni pregled možete obaviti i kod nas te ukoiko ga zelite naručite se na 013703498 ili mi pošalite fotografije stanja u ustima i scan slike svih zuba (ortopan) na moj e mail dralex@drstomatolog.com

srdačan pozdrav