Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

Neispravljeni zubi

BloomBlaum

Poštovanje.
Nosim fiksni aparatić od pretprošlog ljeta i već par mjeseci uspijevam izbjegnuti skidanje aparatića. Izvadila sam četiri trajna zuba (3 četvorke i jednu peticu). Praznina više nema, zubi su se pravilno rasporedili (gledajući odozgora donje odnosno odozdola gornje zube), no kad ih gledam u ogledalu, kad se normalno nasmijem, nisu u ravnini. Znam da su jedinice i dvojke često različite veličine pa i ne mogu biti u ravnini, no jedinica i jedinica te dvojka i dvojka bi trebale biti, zar ne? Jedna jedinica mi je iznad druge, nisu ni dvojke u istoj ravnini, a jedna od dvojki čak ni ne stoji ravno, već je lagano okrenuta prema trojci tako da imam i malu (trokutastu) rupu između jedinice i te dvojke. Nadam se da ste me uspjeli razumjeti u kakvom su položaju trenutno moji zubi. Čini se da je mojoj zubarici važno jedino da su pravilno raspoređeni, a ne i da su u ravnini, ali budući da sam ga čekala 4 godine, nosila ga 2 i pol; nakon 6 i pol godina voljela bih da su mi zubi i pravilno raspoređeni, ali i u ravnini. Uskoro ponovno idem na kontrolu kad ću opet morati moliti zubaricu da mi još ne skida aparatić u nadi da će mi se nakon još pola godine zubi ipak izravnati. Budući da se njoj ne sviđa to odgađanje i ne znam koliko ću se još uspijevati izmotavati, nadam se da ćete mi moći odgovoriti što prije. Hvala!

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ukoliko niste zadovoljni pokušajte skinuti s neta neku sliku gdje vidite lijep raspored zubi i raspitajte se kod svog ortodonta zašto i Vi ne bi mogli imati iste takve zube... Ne uspijete li se dogovoriti potražite drugo mišljenje prije nego se odlučite skinuti aparatićhappy