Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

nema zubića!

vlatkavs

Poštovani,
Moj sin ima 9 godina. Prije godinu i pol nikli su mu trajni zubi gornja jedinica i dvojka sa desne strane,a lijevo još ništa. Ostali zubi normalno se izmjenjuju. Na ortopanu je ortodontica vidjela zametke,ali visoko gore i malo iskrivljeni. Pitala je da li ikad pao i udario se u taj dio čeljusti... Vjerojatno je tamo negdje kad je učio hodati... Preporučila je da trlja zubno meso nekom gumicom da potakne rast i naručila nas na pregled u 5 mj.
Kakva su vaša iskustva s tim trljanjem zubnog mesa(malo mi čudno zvuči ta preporuka) i kakav je postupak ako zubići ne krenu sami?
Hvala,pozdrav

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Poštovana gospođo
Nažalost nemam iskustava s nevedenom metodom. Ukoliko su zubi neizrasli (impaktirani) rado koristim ovu relativno najbržu metodu, koju ću Vam ukratko opisati. Dakle, najlakše je istu situaciju riješiti uz pomoć kirurškog prikazivanja tih istih zubi kad se u tijeku zahvata na njih lijepe dugmići s lančićima. Tako pripremljene zube se u relativno kratkom vremenskom roku (od cca. nekoliko mjeseci ) dovede na njihovo mjesto u zubnom luku. Naravno fiksni aparatić za zube preduvjet je za početak ovakove terapije.
Srdačan pozdrav