Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

nočni aparat...

zabrinutaa

molim vas za vaš savjet...
nočni aparatić nosim več od 2003. godine...znači 5 godina...
ove godine u 10. mj. ću napuniti 18 pa kako sad imam pregled badava,zanima me dali moj ortodont čeka moju 18. godinu kad ću morat plačat preglede??
zubi su mi se inače jako popravili,ali još je ostala rupa koja tako več stoji više od 1 godine...zanima me što on planira s tim??nebi ga to voljela pitati...pa pitam za mišljenje

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Nažalost samo tvoj ortodont zna odgovore na pitanja koja si postavila , a ti ga ne želiš pitati.... ne znam šta da ti kažem osim da to nije noćni nego mobilni aparat koji se treba nositi najmanje 16 sati dnevno da bi dao neki kvalitetan rezultat. Imaš pravo biti zabrinuta jer nisi u potpunosti iskoristila mogućnost koja ti je pružena....preporučujem porazgovraj s ortodontom i nosi aparatić makar 14 sati dnevno...

BonnieC

poštovani !

nosim noćni aparatić 2 godine i 6 mjeseci (trebala sam ga nositi 2 godine) zanima me postoji li mogućnost da se zubi vrate nakon što ga prestanem nositi i kakva je praksa tj. daje li se nešto za fiksiranje zubi nakon noćnog aparatića ? svakako planiram posjetiti ortodonta ali bih Vam bila zahvalna za informacije... pozdrav