Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

Obrnuti zagriz

Zrin

Poštovani,
imam djevojčicu 9 godina s obrnutim zagrizom. Svi gornji zubi se guraju i rastu prema unutra. Zubi joj sporo rastu pa još nije dobila aparatić, stalno smona pregledima kod ortodonta. Da li kod obrnutog zagriza postoje razne metode ljećenja obzirom da bi terapiju zapravo trebalo što ranije započeti? Koliko se u prosjeku nosi aparatić kod slučaja obrnutog zagriza?
Hvala puno!

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Obrnuti zagriz u području prednjih zubi nije baš situacija koju se promatra, već se na nju reagira ortodontskim aparatićem. Ovisno o vrsti poremećaja, vrsti aparatića te težini situacije vrijeme terapije varira. Bez dijagnostike ili više detalja teško je dati precizan podatak o dužini trajanja terapije.