Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

Trajni i mliječni na istom mjestu

AnaiMarija

Poštovani,
nije mi ispao mliječni zub na mjestu petice, te je oma poviše njega izrestao trajni, a mliječni se i dalje čvrsto drži ali je poguran iza. Zanima me dali dolazi u obzir ikakvo vađenje zubi ili se stvar može riješiti samo nošenjem aparatića?
Unaprijed zahvaljujem.

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Poštovani u slučaju kad se trajni i mliječni zub nalaze na istom mjestu istovremeno, smatra se da mliječni ometa pravilno postavljanje trajnog te se obično upravo mliječni zub izvadi a onda ortodontskim aparatićem trajni zub postavi na njegovo ispravno mjesto...