Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

Želim Mobilni aparatić

Nina_1407

Imam 14 god. i to je jedna od stvari koja me muči. Imam razmak među zubima i čula sam da se i gore stvari mogu rješiti mobilnim aparatićem. Prije dvije godine bila sam kod svoje ortodontice i ona je rekla da dođem kada odrežem frenulu (ona žila koja drži zube razdvojene) i da trebam nositi fiksni, i to sam obavila i zubi su mi se sada malo primakli, ali svejedno htjela bi ih spojiti mobilnim aparatićem.
O fiksnom nebih htjela previše razmišljati, jednostavno ne želim ga nositi a i moji se slažu sa time.
Mogu li se sa svojom ortodonticom dogovoriti o mobilnom aparatiću?
I može li se razmak spojiti mobilnim aparatićem?

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ukoliko je samo potrebno zatvoriti mali razmak i nema nekih kompleksnijih zahvata i pomaka za učiniti, naravno da se to zatvaranje dijasteme može napraviti i mobilnim apratićem. Trajat će malo duže, rezultat je manje kontroliran i nije sasvim predvidljiv ali može biti zadovoljavajući.