Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

pitanje

ana7

Imam 23 godine.Iz predhodnih pitanja vidim da se bas ne preporucuje nosenje mobilnog aparatica u tim godinama ali me zaniam ako se radi o sitnim nepravilnostima da li bi tada mobilni aparatic imao efekta.?Zubi su mi pravilni ali jedini probleme je malen razmak izmedu prednja dva zuba (1mm) pa me zanima da li bi to mobillni aparatic mogao ispraviti?

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

vrlo vjerojatno je da ce se tako mali prostor zatvoriti i mobilnim aparatićem, no veliko je pitanje kako stabilno i kako kvalitetno. Naime to se zatvaranje mobilnim aparatićem obično događa naginjanjem bez obzira na smjer što može utjecati na vaš sadašnji status zagriza koji onda posljedično može utjecati na nestabilnost postignutog stanja. Pojednostavljeno želim samo reći da ukoliko ima dovoljno mjesta u prostoru između zubnih lukova moguće je doći do stabilnog rezultata ali ukoliko nemate onda ipak predlažem mali segmentni (dakle samo nekoliko zuba) fiksni aparatić.
Nadam se da sam dovoljno jasan.... ako ne pitajte još molim