Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

vaditi "šestice" ili umnjake?

tetaruza

Imam 20,5 godina i genetski, iako pravilne, vrlo slabe zube.Vadila sam
živce iz obje gornje\"šestice\"prije nekoliko godina.2 godine nakon toga
obje \"šestice\" su mi se prelomile na pola i ostala sam bez više od pola
svog zuba,a na obje donje imam plombe.No,moj problem je taj što mi rastu
osmice(nisu još izbile, vide se na slici) za koje mi je rekla stomatologica da će mi vadit sve 4.Zanima me da
li je bolje vaditi sve šestice umjesti svih osmica i onda nosit aparatić,
da spasim bar ove zdrave zube koje imam? Prije nego pitam svoju
stomatologicu za mišljenje, voljela bih čuti Vaše. Ispričavam se na
podužem tekstu i puno hvala

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

svakako je dobra ideja ali morate se konzultirati s ortodontom osobno jer je pitanje imate li preduvjete za takve zahvate. U osnovi zahvat se izvodi tako da se pomiču i "sedmica" i "osmica" za mjesto naprijed što je jako dug put za preći i samo kvalitetno organizirana terapija dat će zadovoljavajući rezultat... dođite na orijentacioni pregled... i rješite svoju dilemu .....013703498