Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

Progenija

mira89

Prije 6 godina prvi put sam bila kod ortodnonta zbog nepravilnog poretka zubi (koji nije velik nego su samo malo razmaknuti) .On je tad utvrdio da mi je donja vilica previse izdužena (naslijedila sam to od tate) iako to tad nestručnom oku nije bilo vidljivo.Trebala sam nositi onu kapu za bradu (za što sam čitala da uopće nije efikasno) ,širiti gornju vilicu itd,uglavnom spominjao je iznos oko 4000 eura na što sam ja sa roditeljima odustala od svega jer sam smatrala da to sve nije toliko vidljivo da bi se dali toliki novci...Pretpostavljali smo da će u budućnosti izgledati kao od tate a njemu je jedva primjetno.Ipak, s vremenom donja vilica je postala jos više izbočena na van i ne samo to nego i poprilično pomaknuta ulijevo (čak mi se čini da je u zadnjih god dana još više u lijevo otišla).Sve zajedno nije jako izraženo (vidjela sam na internetu puno gorih situacija) ali mi jako estetski smeta.Sad mi je žao što prije nisam nešto poduzela a željela bi imati lijep osmijeh.Zanima me što bi sad mogla poduzeti po tom pitanju (čitala sam nešto i o operacji ali nigdje nije detaljnije objašnjeno) i jeli prekasno? Imam 19 godina.

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Progenija je dosta kompleksna klinička slika i stoga na žalost ne mogu dati odgovor na pitanje dok Vas ne vidim i klinički i dijagnostički procijenim. Naime, sve što ste naveli ukazuje na ozbiljan poremećaj u rastu i svakako bi trebalo k ortodontu da procijeni stanje... Tek nakon dobro provedene i temeljite dijagnostike može se razgovarati o načinu rješavanja i granicama na polju estetike koje se mogu doseci u Vašem slučaju.

LaTiTeA

dobar dan
evo ovako, već nekoliko godina obilazim stomatologe i unatoč mojoj volji nisam još ništa uspjela napraviti. imam 21 godinu, i sada sam tek uspjela nakon 4 stomatologa, sa jednim malo detaljnije popričati oko mog problema koji je do sada bio izignoriran . naime, dobila sam uputnicu za snimanje kompletne usne šupljine koju ću napraviti slijedeći tjedan. na uputnici stoji uputna dijagnoza progenije, no mene osobno više zabrinjava položaj mojih zubi - nego same čeljusti i želim to ispraviti što prije. uglavnom, prije nekih 5 godina su mi narasli očnjaci iznad dvojki i četvorki. koliko sam čula od novog zubara, imam jako malu čeljust - a velike zube i bilo je i za očekivati da će se to dogoditi. tek kad su mi skroz izrasli, ortodont mi je dao uputnicu da snimim gornju čeljust. snimala sam u zagrebu, i tamo sam dobila "bubicu u uho" da bi mogla bez problema izvadit te očnjake, bez da diram četvorke. naravno, nije bilo napismeno, pa mi moj ortodont nije uvažio to mišljenje. on se okrenuo rješavanju progenije u smislu kapice za bradu koja mi je samo iziritirala kožu na licu a možda i pogurala zube gornje čeljusti (osim očnjaka) još više prema unutra. sad
sada me zanima, mogu li ja te očnjake stvarno izvaditi, a ne da vadim četvorke koje su mi puno ljepše od samih očnjaka... nitko od stomatologa koje sam posjetila nije htio ni razgovarati o vađenju očnjaka, već samo o napadu na četvorke i fiksni aparatić. znam da mi fiksni aparatić iovako ionako ne gine , no moram napraviti nešto drastično s obzirom da to lijepim putem neuspješno riješavam već 5 godina. molim za savjet happy

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Poštovana,
očnjake ne običavamo vaditi ali prije bilo kakve procjene trebalo bi Vas klinički pregledati... kao i što sami znate ortodontski aparatić Vam je potreban ali i jasan plan prije nego što počnete... Stoga naručite se na pregled na 01 3703498... do skorog susreta...