Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

progenija kod djeteta?

anrajo

Poštovani doktore,
kad je najranije moguće uočiti progeniju?
Naime, moja djevojčica (sad ima 14 mjeseci) zasad ima samo 6 zubića - 4 gornja (jedinice i dvojke), te donje jedinice. Vrlo je uočljivo da donje jedinice prelaze preko gornjih zubiju, a i uvijek drži usta lagano poluotvorena s jezikom koji gura te donje zube. Je li joj moguće već sad dijagnosticirati progeniju ili je to možda normalan položaj čeljusti za ovako malo (dojeno) dijete?

Ne znam koristi li vam ova informacija, ali ću dodati da je nekoliko puta baš gadno pala na te prednje gornje zube (raskrvarila je meso), pa ih je možda i pomakla unatrag? Ne znam je li to uopće moguće, ali eto...

Puno Vam hvala i LP.

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Poštovana
da bi dijagnosticirali progeniju nije dovoljno samo imati status pogotovo kod tako malog čovjeka.
Stoga pitam da li Vam je u familiji prisutna progenija i po kojoj strani (muška ili ženska)
Postoji vjerojatnost da je ovo prisilni zagriz uvjetovan rasporedom rasta i padovima djeteta, ali svakako bi bilo poželjno da Vas tj. dijete pregleda ortodont bez obzira na nisku dobhappy
Srdačan pozdrav

anrajo

Zahvaljujem na odgovoru happy

U obitelji nemamo slučajeva progenije ni sa jedne strane.
Javit ćemo se ortodontu svakako, samo....da pričekamo da nikne još par zubi, što mislite?