Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

Vidljivo zubno meso

Kolicka

Poštovani,
molim Vas da mi kažete postoji li mogučnost ispravka vidljivog zubnog mesa naročito kod osmjeha(gornja čeljust).I koji je postupak u pitanju ako je to moguće,i što je točno uzrok tog otkrivenog zubnog mesa?Zahvaljujem na odgovoru

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Jako vidljivo zubno meso u osmijehu nazivamo "gummy smile". Poslijedica je preniskog izrastanja baze kosti najčešće povezano s tzv. izraženim vertikalnim rastom čeljusti i lica. Korekcije se mogu napraviti ortodoncijom uz pomoć mini vijka (puni naziv mini vijak implantat) koji će u ovom slučaju biti mjesto izvora sile kojom se sve zube vraća natrag i gore, ili uz pomoć kirurških zahvata u kombinaciji s klasičnom ortodoncijom. Odabir zahvata ovisi o jačini izražene anomalije te samom zadatku (cilju) terapije.