Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

aparatić za zube

Robert1991

Imam jedno pitanje, odlučio sam nositi aparatić, pa me sad zanim pošto mi gore desno fali četvorka tj zub 14, pa sa i odlucio da cu tu stavit implatant ali meso još nije dovoljno zaraslo jer je vađen prije 2 tj, pa me zanima dali je moguće postavljanje tog šarafa u čeljust dok se nosi aparatić?
Hvala

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Poštovani, Vaš upit je vezan za interdisciplinarnu suradnju dva specijalista. Ortodont treba pripremiti prostor za implantat na način da osigura paralelne korijene zuba susjednih implantatu, a implantolog će odlučiti o trenutku implantacije koji naravno može biti i za vrijeme nošenja aparatića.