Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

fiksni apartic

feliks

Imam 25 godina i vec 2 i pol god nosim fiksni aparatic. Primjetila sam u zadnje vrijeme da mi se izraz lica znatno promijenio u predjelu celjusti,krajevi usnice su se spustili prema dolje.....pa me zanima, moze li aparatic bit uzrok promjene izgleda? Hvala.

Dr. sc. Davor Illeš, dr. med. dent.

Aparatići odista mijenjaju položaj zubi, a samim time i izgled donje trećine lica. Uglavnom su te promjene vrlo suptilne no moguće su i vidljivije promjene. Pad kuta usana najčešće je vezan uz gubitak stražnjih zubi - takozvane visine zagriza što najčešće aparatići ne uzrokuju.

puyol5

Imam 17 godina, i nosio sam aparatić 1 godinu i prije par dana sam ga skinuo i sve je bilo ok, i zubarica mi nije mogla uzeti otiske za onu "plastiku" sto drzi zube da se ne vrate, i kako nije mogla staviti valjda zbog toga jer je bilo malo krvi ona mi je stavila neku zicu IZA zubi, znaci ne vide se nikako, i sve je bilo dobro prvi dan , međutim ujutro kad sam se probudio pronasao sam pokraj glave tu nekakvu zicu crnu sto je bila zalijepljena sa necim bijelim.. a ja sam se bojao da se ne vrate zubi na staro nakon toga, al ono najgore se izgleda potvrduje , jer evo treci dan odkad je ispala ta zica i zubi su mi se poceli vracati na staro ,...... jedinica im ide prema naprijed pomalo, a dvica prema unutra...
A problem je sto je meni to bilo u petak a ona dolazi tek iduci petak da mi uzme otiske za onu "plastiku" i tek tada ce to vidjeti...
Pa moze li se to ikako rješiti a da se ne stavlja npr. ponovo aparatć... ili moze li se da ona stavi u petak ponovo takvu zicu koja mi je bila ispala pa da zadrzi zube ovakvim kao sto jesu pa da mi takvi ostanu za stalno...
A najveci je problem taj sto su se meni zubi vec u 2 dana pomjerili a kako li ce tek biti do petka.....
Molim vas savjet kako da se to sve dobro zavrsi ?
Molim vas ...

Dr. sc. Davor Illeš, dr. med. dent.

Poštovani, nadam se da situacija rješila. Probleme vezane uz aparatiće najbolje će biti da postavite na forumu ortodoncija.