Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Gangrena zuba?

ivana176

U prometnoj nesreći oštećena su mi 4 zuba, a među njima je i umnjak. Kroz godinu dana znalo me boljeti ali je bol bila podnošljiva, no u zadnjih nekoliko dana počeo me boljeti zub i samim time oko, uho i cijela desna strana lica. Bol je neizdržljiva i uistinu jaka. Ne mogu se sagnuti niti normalno obavljati poslove. Možete li mi reći radi li se o gangreni zuba i kako je liječiti, ili je u pitanju nešto drugo, i što? Unaprijed hvala.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Nemogu biti apsolutno siguran, ali po simptomima koje navodite pretpostavljam da je došlo do nekroze zubne pulpe i infekcije endodontskog sutava(ili kako bi vi to nazvali "gangrene"blunk.
Terapija se svodi na endodontski zahvat ili vađenje zuba ako se liječenje ne može provesti, što je kod gornjih osmica relativno često.