Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

klimavi most

boza

postovani dr,
prije 6 g. stavila sam most na 2 /pored onih prvih / i 5 mislim . do gubitka zuba je doslo jer 3 je prava izvadjena prije nego je izrasla ,operirana, a djecji se rasklimao i otpao s vremenom. prvo sam imala most samo na dva zuba a onda se most morao mijenjat jer se povuklo skroz zubno meso i tu sam ostala bez jos jednog zuba. uglavnom sada se i ovaj most klima . dr. mi je rekla da ako su nosaci ispod zdravi da se ovaj postojeci most moze ocistiti i nazad zacementirati i ne treba nuzno raditi novi most.
molim vas za savjet sto ciniti. klimati i skidati odmah taj most, ili cekati da sam otpadne. ne klima se jako, ali osjetim dok zvacem na tu stranu hranu i zvakacu.
jel u redu lijepiti taj star mosti ili treba raditi novi. cekati ili ne da otpadne.
sto da radim ?

boza

Sad sam isla gledati rtg sliku i tocnije most imam na 2 i 6 , i dva zuba dakle fale , most se sastoji od 4 zuba . Na slici se vide nosaci 2 i 6 te dva mjesta fale. Jedan fali valjda kako je to operirano pa se pomaklo mjesto .
Koliko uopce imam vremena za odluku. Jel postoji opcija ako nosaci nisu ok da se stave navlake na nosace a ostavi rupa izzmedjjju, nekako bih i to radije nego da opet unistim zdravi zub da bude nosac sad

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Situacija koju opisujete previše je složena da Vam mogu ponuditi kvalitetan odgovor putem interneta.
Postoji cjeli niz adekvatnih rješenja, a koje je najbolje, moguće je utvrditi samo detaljnim kliničkim pregledom te analizom rentgenskih snimaka.