Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Zamjena s cirkon keramikom

Robert77

Poštovani,

Imam metal-keramičke krunice na kutnjacima.
Da li se ove metal keramičke krunice mogu zamijeniti s cirkon keramikom?
Razlog mijenjanja nije estetika, već što u ustima (pod jezikom) krunice prelaze preko zubnog mesa, pa mi je nelagodan osjećaj. Volio bih da su mi krunice postavljene do zubnog mesa kao na vlastitim zubima, tako da nemam neugodan osjećaj prelaza (viška krunice preko zubnog mesa).

S obzirom da imam metal-keramičke krunice već postavljene, da li je to moguće?

Unaprijed zahvaljujem

Dean Cekić, dr. med. dent.

Moguće je zamjeniti metal-keramičke krunice sa keramikom na cirkonu.
Napominjem da problem koj navodite nije povezan sa tehnologijom izrade, nego vjerovatno sa preciznošću izrade.