Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Povremena bol u zubu,sta raditi

Bojan1990

Postovani,

Pre mesec dana dok sam se bavio sportom,prijatelj je zamahnio slucajno rukom i udario me u usta,jedan delic zuba mi je otpao.
Taj zub ima plombu,jedan deo zuba je citav,a na drugoj strani fali pola dela zuba i viri malo plomba,ali nesmeta mi.
Zub sam pre godinu dana snimao i imao je zdrav koren tako da je samo nadogradjen plombom.

Pre 3 dana javila mi se bol u tome zubu i natekao je,sutradan me je bolio samo pri zvakanju,a danas veoma malo.

Otisao bih kod stomatologa,ali za 2 dana idem na more i ne znam dali bi me stomatolog me poslao na snimanje zuba,hoce li ga popravljati ili sta?
Znaci mene zanima daljni proces sta bi ucinili sa ovim zubom,ali najgore mi je ako bi ga vadili,jer postoji mugucnost da se to izbegne?
I da li da ja posle mora resim zub ili sada prije mora?
Inace zub je na gornjoj vilici skroz desno.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani,

Meni se čini da se radi o odumiranju zubne pulpe.
Potrebno je liječenje zuba i to što prije.
Dakle nemojte odgađati posijetu ordinaciji.