Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

slomljena stalna jedinica u djeteta

marinatomomarko

Postovani,mom sinu je prije otprilike 3 mjeseca u igri pukla gornja jedinica po pola,horizontalno.Posjetili smo doktora te uslikli zub.Doktorica mu je zastilila zub i rekla da cekamo jesen kada cemo ga opet slikati.U medjuvremenu ga je zub zabolio i vec 2 puta je pucala ta zastita.Doktorica smatra da ako ga i dalje bude bolio kada grize,da ce morati vaditi zivac.Zub jos nije izrastao do kraja.Zanima me da li je nuzno potrebno vaditi zivac ili se moze nesto napraviti?Zahvaljujem

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Dali je potrebno napraviti određenu intervenciju i koju ovisi o cijelom nizu faktora.
Ovdje je presudan faktor, dali zub boli i dali je živ.