Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

skidanje fiksnog mosta

dado_dado

Prije dvije godine napravljea mi je fiksna proteza dolje lijevo.
Sastoji se od 5 segmenata (trojka, četvorka, petica i sedmica su nosači a preko šestice je most).
Nedavno mi se odljepio segment na sedmici iako je proteza zaljepljena trajnim ljepilom.
Da li je moguce skinuti (odljepiti) cijelu protezu i ponovo je (trajno) zaljepiti?
Ako ne koje su mogucnosti sanacije stanja?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani,

Dali se zacementirani most može odcementirati u situaciji kada je djelomično odcementiran, je individualno pitanje.
U svakom slučaju treba ga probati odcementirati pomoću posebnih naprava koje za to služe.
Ako to nije moguće drugo rješenje je izrada novog mosta.