Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Akne na licu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Glede "čvorića" ne mogu Vam reći točno o čemu je riječ. Za masnu kožu i kosu nema trajnih ni čudotvornih rješenja. Morate koristiti kreme i šampone za masnu kožu. Izbor takvih preparata je individualan (morate sami vidjeti koji će Vam preparati najviše odgovarati).

teic0

Poštovani,
Ako si ja kupim neki vitamin A oce li to pomoci za akne koje su blagog oblika?

teic0

Npr.tablete solgar vitamin A, oce li to pomoci za blaze akne?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne. Takvi vitamini neće pomoći.

teic0

Zasto nece pomoci kad se i inace koriste kreme koje sadrze vitamin A i roaccutan koji ga sadrži?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Već sam Vam odgovorio da neće pomoći. To što navodite nije isto.

emilica1

Poštovani za akne sam koristila apsolutno sve sto se moze dobiti na recept, imam ponegdje bolne i potkožne akne koje bole, a negdje i obicne s bijelim vrhom uglavnom trenutno koristim sona gel koji dobro djeluje na postojeće akne ali mislim da mi i uzrokuje nove jer se cijelo vrijeme lice peruta i te mrtve stanice ocito zacepe pore i kako mi je lice jako masno tako mi nastanu akne, mogu li kako sprijeciti to perutanje da mi prestane uzrokovat nove akne, dobivam ih tamo gdje nikad nisam ni imala?

emilica1

*ispravak,koristila apsolutno sve osim roaccutanea

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To što navodite, vjerojatno bi spriječile terapije koje se uzimaju na usta (antibiotici, izotretinoin-Roaccutane), ali bez pregleda se ne može točno odrediti terapija koja bi Vam odgovarala.