Benigna hiperplazija prostate (BHP)

hiperplasija prostate

keni

Nadam se da cu dobiti brz odgovor jer je hitno.
Moj otac ima problem sa prostatom,medjutim nalaz PSA mu je bio uvecan na 6,3 dok mu je posle terapije nakon mjesec dana porastao PSA na 10,2
molim vas vase misljenje...
da li to znaci da je moguce da ima karcinom prostate i kolike su sanse za to....

UNAPRIJED HVALA

Mr. sc. Goran Štimac, dr. med.

Ako kod Vaseg oca dolazi do porasta vrijednosti PSA indicirana je biopsija prostate. Sam dijagnostički postupak provodi se ambulantno uz profilaksu antibiotikom. Vjerojatnost da će biopsijom prostate biti dijeanosticiran karcinom ako je PSA do 10 ng/ml je oko 20%!