Bolesti štitne žlijezde

djeta i štitnjača

zoranka1

Poštovani,
imam 45 godina i probleme sa štitnjačom. Hormoni su mi stalno u gornjim granicama i pijem euthyrox, 2x25 mg. štinjača mi se povečavala i pravi mi probleme sa disanjem i stalnim promjenama raspoloženja. Debljam se i dok pazim na prehranu i jedem manje. Krvna slika mi je pokazala da imam smanjeno željezo (4) iako nikad s tim nisam imala probleme. Doktor mi kaže da pokušava sa ovom dozom euthyroxa smanjiti i kilažu . Prije 4 mjeseca ultrazvuk je pokazao da je sad povečanje pod kontrolom, a i menzis mi se poremetio i sad je prilično neredovit. Najveći problem mi je debljina, pa Vas molim da mi date kakav savjet kako to staviti pod kontrolu.

zoranka1

Poštovani,
imam 45 godina i probleme sa štitnjačom. Hormoni su mi stalno u gornjim granicama i pijem euthyrox, 2x25 mg. štinjača mi se povečavala i pravi mi probleme sa disanjem i stalnim promjenama raspoloženja. Debljam se i dok pazim na prehranu i jedem manje. Krvna slika mi je pokazala da imam smanjeno željezo (4) iako nikad s tim nisam imala probleme. Doktor mi kaže da pokušava sa ovom dozom euthyroxa smanjiti i kilažu . Prije 4 mjeseca ultrazvuk je pokazao da je sad povečanje pod kontrolom, a i menzis mi se poremetio i sad je prilično neredovit. Najveći problem mi je debljina, pa Vas molim da mi date kakav savjet kako to staviti pod kontrolu.

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Zoranka1,

U prethodnim odgovorima sam Vam objasnio odnos hormona štitnjače i metabolizma tj. zbog čega dolazi do debljanja prilikom manjka hormona štitnjače. Osim debljanja može biti prisutna čitava paleta različitih simptoma; umor, neraspoloženje, manjak energije, debljanje, suha koža, pucanje i opadanje kose, pucanje noktiju, poremećaj menstrualnog ciklusa i dr. Neki ljudi imaju sve simptome dok neki imaju samo neke. Poremećaji menstrualnog ciklusa mogu biti jedan od simptoma. Kako ste na terapiji hormonima štitnjače potrebno je učiniti kontrolu hormona da se vidi da li je potrebno korigirati Vašu terapiju. Nalaz će pokazati da li je poremećaj menstrualnog ciklusa kod Vas uzrokovan nedostatkom hormona štitnjače.