Bolesti štitne žlijezde

euthyrox 37,5 i drugi ljekovi

ja i ja

Poštovani,

koliko utječe vitamin C, ulje noćurka (kao dodaci prehrani) i prirodna sredstva za čišćenje organizma na djelotvornost euthyrox-a?

Lijep pozdrav

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana/i ja i ja,

Dosta različith prehrambenih artikala utječe na apsorpciju hormona štitnjače u tabletama pogotovo ako je prehrana jednolična. Ukoliko je prehrana različita ne bi trebalo značajno utjecati na hormonalni status štitnjače. Ukoliko uzimate namirnice s navedenim sastojcima u velikim količinama potreno je redovito kontrolirati hormonalni status i u slučaju poremečaja korigirati dozu.