Bolesti štitne žlijezde

hormoni štitnjače i trudnoća

ivana111

Poštovani,

trudna sam 16. tjedana i danas sam dobila nalaze analize hormona štitnjače. Ako bi mi mogli objasniti da li su nalazi u redu?

TSH 1,65
T3 3,2
T4 162

Unaprijed zahvaljujem,
Ivana

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Ivana111,

Vaš nalaz hormona je dobar i nema razloga za brigu. Za trudnoču je normalno da vrijednosti T4 budu uz gornju granicu te je TSH najbolje mjerilo. S obzirom da je TSH 1.65 nema razlog za brigu. U trudnoći je potrebno prilikom kontrole hormona štitnjače izmjeriti razinu TSH i fT4.