Bolesti štitne žlijezde

molim pomoc - hashimoto

venax

Pozdrav.
Zadnjih godinu dana ljecim stitnjacu.
Imam 25 godina. 168 cm i 50 kg.
Zbog stitnjace imam velikih problema. Jako sam bezvoljna, depresivna, slaba, strasno mi opada kosa (dio po sredini glave vec mi je gotovo procelav), znojim se, stalno mi je hladno... uglavnom vecina simptoma.
Prvo sam pila eutirox 25 pa 50 pa 75 i sada sam na 100.
Evo vam i mojih nalaza.

ft3 2.41
ft4 0.69
tsh 70.21
anti tg 14.3
anti tpo vise od 7000

ft3 3.99
ft4 1.53
Tsh 0.33

Unatoc dobrim zadnjim nalazima ne vidim pomaka na bolje sa simptomima. Mislite li da ce se ikada povuci?
Namjeravali smo imati dijete. Jel mislite da je to moguce u ovome stanju i koje su opasnosti?
Kako bi se dalje trebala lijeciti?

Puno Vam hvala

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Venax,

S obzirom da su bile viseko vrijednosti TSH razumljivo je da je potrebno određeno vrijeme da se normalizira hormonalni status, naravno uz adekvatnu terapiju. Posljednji nalaz koji ste naveli TSH 0.33 je preniski i zbog toga je potrebno malo smanjiti terapiju. Idealne vrijednosi TSH bi bile izmedju 1 i 2, najbolje oko 1.5. Kada se hormoni dovedu u te vrijednosti trebali bi se bolje osjećati i simptomi bi se trebali svesti na minimun pa i nestati. U tom trenutku ne bi trebalo biti nikakvih razloga da ne bi mogli planirti trudnuću.