Bolesti štitne žlijezde

Papilarni karcinom štitnjače

Makl

Poštovani doktore, molim vas da mi objasnite nalaz moje majke koja ima 77 godina...

Nalaz

-Desni režanj 14x11x30, lijevi režanj 8x10x30, hipogeni čvor nepravilnog oblika 7x7 milimetara, citopunkcija, suspektni papilarni karcinom.

Naručena je za operaciju 7.9.2011.

Unaprijed hvala M.K.

Ante Škaro, dr. med.

Radi se o najčešćem karcinomu štitnjače, to je slučajni nalaz, i ako se opravdaju sumnje za vrijeme operacijei onda se cijela štitnjača odstranjuje nakon čega se ide na aplikaciju radiokativnog joda da dodatno očisti ležište štitnjače. Nakon završenog liječenja uzimati će hormon štitnjače kao nadomjestak, odlična je prognoza.