Bolesti štitne žlijezde

scintigrafija stitne zlezde

Apolonija

Postovani doktore,

Molim Vas za Vase strucno misljenje,

Imam 50 godina. Pre 15 dana radjena mi je scintigrafija stitne zlezde. Napisacu Vam nalaz:

Na scintigramu tireodnog regiona vrata se prikazuje ne sasvim jasno konturisana silueta stitaste žlezde difuzno nehomogene i lako smanjene akumulacije radiofarmaka. U istimusu prema kaudalnom polu desnog reznja palpira se tvrdina pokretna i elasticna u odnosu na kozu koja znacajnije manje nego ostalo tkivo zlezde nakuplja pertehnetat.

Zakljucak: Hipofunkcijska tvrdina u istmusu desnom lobusu stitaste zlezde (cista?), Indikovana je AFNB tvrdine.

Laboratorijski nalazi:
FT4 - 10,53
TSH - 0,64
Anti-TPO Ab: < 1,0
Calcitonin: 2,3

Zakazana mi je punkcija.
Doktorka je predlozila da se bez obzira na nalaz punkcije radi operacija.

Veoma sam uplasena, molim Vas ako mozete da mi objasnite sta je ovde u pitanju, niko mi nista ne govori niti objasnjava.

Najlepse Vam hvala na Vasem vremenu.
Zahvalna Apolonija.

Ante Škaro, dr. med.

Lijep pozdrav,

Ne morate se brinuti, nalaz hladnog odnosno nefunkcionalnog čvora ništa posebno ne znači i često ukazuje na cističnu tvorbu. Indicirana je prvo ciljana citopunkcija pod kontrolom uzv-a. Kada budete imali citološki nalaz te ultrazvučno izmjerenu veličinu tvorbe, pošaljite mi na e-mail: ante.skaro@stitnjaca.com pa ću vam objasniti do kraja nalaz.

dr Ante Škaro