Bolesti štitne žlijezde

stitnjaca nalaz!! dali je uredu?

dejax

POSTOVANI! MOLILA BIH VAS DA MI POJASNITE AKO JE MOGUCE NALAZ OD MOJE MAME!! HVALA UNAPRIJED!!
UVZ NALAZ: DR je velicine 5.0*1.3*1.3 cm izoehogene nehomogene strukture tkiva u bazi reznja i lateralno nalazi se hipoehogeni cvor velicine 1.0*0.7*0.8 cm. Istmus je debljine 0.2 cm. U istmusu i na prijelazu prema LR nalazi se hipomogeno polje velicine 1.3*0.5*1.5cm koji se ne doima kao cvor. LR je velicine 3.5*1.0*1.2cm,izoehogene i nehomogene strukture tkiva,sa hipoehogenim poljem bez cvora.

ZAKLJUCAK: Stitnjaca je uredne velicnine DR i nesto skrazenog LR,obostrano nehomogena struktiriranog tkiva hipoehogenim cvorom u desnom reznju i hipopoljem u LR i istomicno. Komparativno s prethodnim nalazom: TSH 2.62 im ml0/1
FT3 2.63 iz pmo1/1
FT4 9.53 iz pmol1/1
Ucinjen je cvor CP cvora iz DR a u LR istomicno opaza se novo hipoehogenije polje. UVZ nalaz moze odgovarati difuznoj bolesti udruzene sa cvorom.

Ante Škaro, dr. med.

Kod vaše mame se radi o kroničnoj upali štitnjače sa mjestima oštećenja, ništa strašno. Po nalazu TSH-a (hormona hipofize) je vidljiva stalna stimulacija štitnjače da intenzivnije radi kako bi se održala zavidna energetska razina. Ako ima simptome umora, gušenja i niže energetske razine ja bih dodao u terapiju mali nadomjestak hormona štitnjače da se vašoj majci podigne energetski nivo i da se smanji stimulacija štitnjače jer ćemo time čuvati štitnjaču od daljnjih promjena. U budućnosti indicirana je i ciljana citopunkcija.
dr Ante Škaro