Bolesti štitne žlijezde

nalaz hormona štitnjače

marinela-osijek

Imam 39 godina.U zadnjih dva mjeseca smršavila sam 10 kg,lupanje srca,stalan umor,ostajem bez daha pri najmanjem naporu i opada mi kosa.Nalaz hormona mi je FT4-14.8 ,FT3-6.66, TSH 0.494 ,TPO 2 moj lječnik kaže da nalaz nije loš i da mi terapija JOŠ nije potrebna.Da li je u pravu? Molila bi da mi protumačite nalaz jer ovako mršava dalje ne mogu,nemam snage funkcionirati.Nalazi krvi su uredni pa je isključeno bilo što drugo. Hvala!

Ante Škaro, dr. med.

Imam 39 godina.U zadnjih dva mjeseca smršavila sam 10 kg,lupanje srca,stalan umor,ostajem bez daha pri najmanjem naporu i opada mi kosa.Nalaz hormona mi je FT4-14.8 ,FT3-6.66, TSH 0.494 ,TPO 2 moj lječnik kaže da nalaz nije loš i da mi terapija JOŠ nije potrebna.Da li je u pravu? Molila bi da mi protumačite nalaz jer ovako mršava dalje ne mogu,nemam snage funkcionirati.Nalazi krvi su uredni pa je isključeno bilo što drugo. Hvala!

Cijenjena,
za sada vaša klinička slika i nalazi idu prema pritajenom višku hormona štitnjače, ponovite nalaze TSH, fT4 i T3 i javite mi na e-mail: ant.skaro@stitnjaca.com
dr Ante Škaro

rijeka12

Ovih dana dobila sam nalezaz hormona stitnjace. Buduci da mi moja doktorica nije rekla nista konkretno vec me samo uputila dalje. Zamolila bih Vas da mi pojasnite dobivene nalaze s obzirom da me brine povisen AB-TPO.

TSH - 5,87
FT4 - 19.07
AB-TPO - 710,74
AB-TG - 49,40

Hvala

iperi

Poštovani,

zbog kronične urtikarije otišla sam na pregled kod dermatologice koja me je poslala na niz pretraga, između ostalog i hormone štitnjače. Ovo su nalazi pa vas molim da mi objasnite što znače. Trudna sam 13 tjedana i zabrinuta za bebu jer sam pročitala da ovaj TSH u trudnoći ne bi trebao biti iznad 2.
anti-TPO 419
anti.Tg 293
TSH: 3.82
Tot T3: 3.16
Tot T4: 151.58

mavlama

Postovani!
molila bih Vas da bi protumacite nalaz hormona stitnjace djeteta
starog 7 god. Na nalazu nema referentnih vrijednosti.

TSH 5.135 mIU/L
T3 2.67 nmol/L
T4 116.33 nmol/L
Pretraga hormona bila je indicirana dijagnozom Granuloma anullare.

ivusa

Molim vas da mi objasnite nalaz i sugerirate terapiju.
U lab. nalazu AST 194, ALT 170, kol 10.6, LDL 7.1, tg. 3.2.
Imunokemijske pretrage TSH 72.70 H, T3 0.8 L, T4 <12.87 L.
Za početak preporuča se th. Euthyrox a 50ug 1x1 ujutro natašte, Inegy 10/20 1x1 nakon večere.

Ante Škaro, dr. med.

Imate autoimunu bolest štitnjače u kojoj se stvaraju antitijela protiv vlastite štitnjače. Tako destruirana štitnjača ne može stvarati harmoničnu razinu hormona te zbog čega treba uvesti nadomjestak hormona da se vratite u harmoniu i time da energetski budete u normali.

dr Ante Škaro
Loliklinika Leptir

Ovih dana dobila sam nalezaz hormona stitnjace. Buduci da mi moja doktorica nije rekla nista konkretno vec me samo uputila dalje. Zamolila bih Vas da mi pojasnite dobivene nalaze s obzirom da me brine povisen AB-TPO.

TSH - 5,87
FT4 - 19.07
AB-TPO - 710,74
AB-TG - 49,40

Hvala

Ante Škaro, dr. med.

Ne morate se zabrinjavati samo je bitno dati dobru dozu hormona štitnjače kao nadomjestak da budete na zavidnoj energetskoj razini i da što bolje kontrolirate trudnoću i kasnije porod. Zbog autoimune bolesti štitnjače možete imati sklonost kroničnoj urtikariji. Klinička slika govori da niste u hormonalnoj harmoniji. Težite da se što prije normalizira vrijednost TSH-a.

dr Ante Škaro
Poliklinika Leptir

Poštovani,

zbog kronične urtikarije otišla sam na pregled kod dermatologice koja me je poslala na niz pretraga, između ostalog i hormone štitnjače. Ovo su nalazi pa vas molim da mi objasnite što znače. Trudna sam 13 tjedana i zabrinuta za bebu jer sam pročitala da ovaj TSH u trudnoći ne bi trebao biti iznad 2.
anti-TPO 419
anti.Tg 293
TSH: 3.82
Tot T3: 3.16
Tot T4: 151.58

Ante Škaro, dr. med.

Kod djece zbog rasta i razvoja postoji potreba za većom kolićinom hormona štitnjače zbog čega je TSH nešto viši. Ponovite za 4-6 mj. TSH i fT4 i ako ima neke smetnje naglsite ih kod pregleda.

dr Ante Škaro

Postovani!
molila bih Vas da bi protumacite nalaz hormona stitnjace djeteta
starog 7 god. Na nalazu nema referentnih vrijednosti.

TSH 5.135 mIU/L
T3 2.67 nmol/L
T4 116.33 nmol/L
Pretraga hormona bila je indicirana dijagnozom Granuloma anullare.

zpetrovi

Poštovani
nakon operacije, folikularni t. i otklonjena lijevog režnja, prije 16god. nalazi hormona su bili dobri i bez terapije sam. TSH je bio oko 2, prošle godine 3,3 a sada 4,02
(T3 - 2,00, T4 -87,00).Imam 41g. Dal je to početak hipotireoze. Tnx.

Ante Škaro, dr. med.

Nalaz govori o pritisku na štitnjaču da udovolji potrebama vašeg organizma. Vi sigurno povremeno možete imati znakove manjka hormona štitnjače zbog čega u kliničkoj slici možete imati nižu energetsku razinu. Ja bih vam preporučio da što prije krenite s nadomjestkom hormona štitnjače.
dr Ante Škaro