Bolesti štitne žlijezde

TSH

suzi1312

Poštovani,na zadnjem pregledu mi je endokrinologica u preporukama napisala da ukoliko mi na sljedećem pregledu TSH ne bude manji od 3 da povećam dozu euthyroxa na 50mcg( sada pijem od 25,tabletu i pol). Došli su mi nalazi i TSH mi je 3,1, sada neznam zašto ja moram povećati dozu kada sam baš gledala da su referentne vrijednosti TSH do 4,20?
Molim Vas pomozite!

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Suzi1312,

Apsolutno sih se složio sa Vašom endokrinologicom. Ukoliko ste na terapiju hormonima štitnjače idealno bi bilo da nalaz TSH bude oko 1.5 te se doza propisuje u skladu s time. Ukoliko je TSH 3.1 on je unutar referentinh vrijednosti no ne znači da je i dobar, a kamo li idealan. Osim nalaza hormona pri odluci o liječenju poremećaja rada štitnjače je potrebno uzeti u obzir još dosta faktora. Ja bih Vam također na temelju što ste napisali povisio dozu.