Bolesti štitne žlijezde

uzburkani hormoni štitnjače

valentina 123

Poštovani! Molim Vas da mi odg. u vezi moje majke koja ima 56. god. Dugi niz godina imala je povišen Tsh i pila 50-75 eutyrox tabl. U zadnje vrijeme T3 joj ode na 1.19 a treba biti od 1.30 ref. interval, a tsh je tada 1.03 dobar. tada pije količinu eutyroxa na 75 mg. nakon toga slijedi niz da je T3 dobar ali je sada Tsh ode na 7,05. Zamoljavam vas da mi odgovorite kolika bi joj doza tablete bila dovoljna da joj Tsh bude dobar , a da joj se T3 ne smanjuje, jer joj zna biti jako loše. Hvala unaprijed

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Valentina 123,

Najvažniji pokazatelj funkcije štitnjače je TSH a idealno bi bilo da njegova vrijednost bude između 1 i 2. Kako je sad TSH potrebno je povečati dozu Euthyrox-a na 112 te učiniti kontrolu hormona štitnjače za 2 mjeseca. Ovaj forum je više zamišljen da ljudima objasnimo način na koji štitnjača funkcionira i što se događa kada nastanu promjene u štitnjači ili kako liječiti poremećaje rada štitnjače ali ne da se dozira terapija. Vaša majka je dobrodošla u moju ambulantu u Klinicigdje ću joj vrlo rado pomoći u regulaciji hormona.