Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

5 u 1 - rozeola - priorix

liebe

Moje dijete (sada 24 mjeseca) prije 6 tjedana je cijepljeno 3 Tijekom ovog tjedna planiramo cijepljenje Priorixom.
Molim Vas za Vaše mišljenje o tome da li je preporučljivo cijepiti s ovim cjepivom tijekom ljetnih mjeseci i da li je peroid od zadnje bolesti pre kratak?

Hvala

Darko Richter, dr. med.

Moje dijete (sada 24 mjeseca) prije 6 tjedana je cijepljeno 3 Tijekom ovog tjedna planiramo cijepljenje Priorixom.
Molim Vas za Vaše mišljenje o tome da li je preporučljivo cijepiti s ovim cjepivom tijekom ljetnih mjeseci i da li je peroid od zadnje bolesti pre kratak?

Ako još jednom pročitate svoje pitanje, shvatit ćete zašto meni ništa nije jasno.
Kojim je cjepivom cijepljen prije 6 tjedana?
Za koje cjepivo pitate za preporučljivost cijepljenja tijekomljeta?
Ali, ako sada kanite cijepiti Priorixom, a prošlo je više od 6 tjedana od nekog prethodnog cijepdljenja (uz vijet da to prethodno cjepvio nije bilo Priorix), onda ga sada moćete nastaviti cijepiti Priorixom, bez obzira na ljeto.

liebe

Moja isprika na nejasnoći pitanja.

Dakle, prije 6 tjedana cijepljanja je 3 dozom 5 u 1 cjepivom. 2 tjedna nakon toga imala rozeolu. Sada planiramo cjepljenje Priorixom. Čula sam za preporuku da se ovo cjepivo ne rabi tijekom ljeta. Stoga je moje pitanje bilo upućeno za Priorix i preporuku da li je vremenski period od preboljene rozeole dovoljno dug.

Hvala Vam puno.

Darko Richter, dr. med.

Ako je prije 4 tjedna prošla rozeolu, onda se sada, 4 tjedan potom, može cijepiti Priorixom. Nisam nigdje pročitao, a i nitko preda mnomnije nikada glasno rekao da se Priorix ne bi trebao davati tijekom ljeta, pa mi nije jasno odakle izviru te kreativnosti. Kod nas se izmišlja sve i sva samo da se dijete ne bi cijepilo. Zašto se ne kaže: nemojmo cijepiti djecu, nego se kaže: da, cijepimo ih, ali nađimo uvijek neki izgovor da to ne provedemo.