Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Cijepljenje 5u1

bubi5

Poštovani dr. Richter,

Moja djevojčica od 14 mjeseci (rođena 23.08.2010.) malo kasni s cijepljenjima te je 2. dozu 5u1 primila 03.05.2011. Treću dozu još nije bila primila zbog neke nepravilnosti u EEG-u (nalaz sada uredan) te je planiramo time cijepiti za 10 dana. Zanima me da li je to preveliki razmak između pojedinih doza te da li će možda sve morati ponavljati?
Također, radi se o cjepivu Pediacel te je kao nuspojave imala blago povišenu temperaturu kroz 2 dana. Iako nije imala nekih ozbiljnijih nuspojava, pročitala sam da je cjepivo koje sami kupimo (mislim Glaxo) sigurnije s obzirom na nuspojave, za koje me sad strah da bi ih sad mogla imati kod cijepljenja Pediacelom jer sam pročitala za dosta takvih slučajeva, a i pedijatrica mi sama govori da može biti velika temperatura. Znam da nije pametno mijenjati vrste cjepiva ( u ovom slučaju mislim da bi dobila i prekobrojnu, 4. dozu protiv B-hepatitisa), ali da li biste nam to preporučili?

Unaprijed zahvaljujem

Darko Richter, dr. med.

Nije preveliki razmak i preporučio bih vam da dijete cijepite onim što pedijatricaima u svojoj ambulanti.
Ako želite nešto drugo,morate se dogovoriti sami sa sobom, s pedijatricom, i formulirati pitanje.

bubi5

Zahvaljujem na odgovoru. Mislim da ćemo onda nastaviti s dosadašnjim, odnosno prema uputi pedijatrice.

Darko Richter, dr. med.

Tako je najbolje. Samo, onda, ne znam čemu drugi dio pitanja. Prvi dio, o razmaku, je O.K.