Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

cjepivo protiv vodenih kozica

Majalu

Poštovani, zanima me gdje se mogu cijepiti protiv vodenih kozica i kakav je postupak - trebam li uputnicu od liječnika opće prakse?Kolika je cijena cjepiva? Hvala!

Darko Richter, dr. med.

Kažete svom liječniku primarne zaštite da biste se cijepili protiv vodenih kozica. Jedino registrirano cjepivo u Hrvatskoj zove se Varilrix. Onda vam on izda privatni recept, kupite cjepivo u ljekarni, i propisno čuvano (na oko +4, tj . s rashladnim tijelom u prikladnoj kartonskoj kutiji, uz kutijucu s cjepivom) odmah odnesete u ordinaciju, gdje se cijepite. Ako nema kontraindikacija. Ako vaš liječnik ima drugu ideju, to ćete doznati kada napravite ono prvo, a to je da mu se obratite.