Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Do kada MPR/Priorix?

Dalija

Molim Vas da mi odgovorite do kada se "mora" cijepiti dijete s MPR ili Priorix cjepivom? Djevojčica mi ima 15 mjeseci i pod velikim smo pritiskom pedijatrice da se cijepimo jer "rušimo statistiku procjepljenosti", a mi čekamo Priorix i ne bismo se cijepili dok ne stigne. Koja je granica za cijepljenje istim?

Hvala,

Dalija

Darko Richter, dr. med.

"Mora" se cijepiti do kada vam to kaže vaša pedijatrica, a u biti bilo do kada, samo, kasno je sjetiti se s 4 ili 7 godina, kada dijete pokupi mumps ili morbile, da se ranije nisi cijepio. Ako Priorixa nema, onda se cijepi onim što ima, i što je službeno registrirano u RH. Od čekanja ništa. Možete sami nabaviti Priorix, za svoje novce i na privatni recept, preko marketinga za lijekove i dogovorno donijeti svojoj pedijatrici da vas cijepi.