Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Cijepljenje djeteta s "mo-pa-ru" za vrijeme trudnoće majke

asandric

Djetetu po rasporedu slijedi cijepljenje "mo-pa-ru" (čekamo da se Priorix pojavi na tržištu).
S obzirom na komponentu protiv rubeole u tom cjepivu, brine me slijedeće:
Budući je majka djeteta u novoj trudnoći, je li potrebno odgoditi cijepljenje?
Postoji li opasnost zbog cijepljenja (zbog primjerice kontakta majke sa stolicom djeteta) na nerođeno dijete?

Darko Richter, dr. med.

Trudnoća majke nije kontraindikacija za cijepljenje starijeg djeteta u kući protiv MPR.